הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.5
ממוצע
1
0
2
0
3
3
4
0
5
1
1
גם ב - Kindle
אדם בחלל

אדם בחלל


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.5
ממוצע
1
0
2
0
3
3
4
0
5
1
1

במקום 42 

27 

גודל (עמ'): 288
מו"ל: ידיעות ספרים

"אדם בחלל" הוא ספר שנכתב בלילות. זהו ספר על הכוכבים מנקודת מבטו של איש ספרות. האדם שבכותרת הספר יכול להיות כל מי שהכוכבים יקרים ללבו, כל איש ואישה שמבקשים לחשוב על מקומם ביקום . דרור בורשטיין החל להתבונן בשמי הלילה לפני שלושים וחמש שנה.

בהיותי ראש המחלקה לאסטרונומיה באוניברסיטת הרווארד אני רואה לעתים תכופות תצלומים של החלל וקורא הגיגים של אסטרונומים עליהם. ספרו של דרור בורשטיין מעניק פרספקטיבה חדשה ומרתקת לחשיבה על החלל. הוא משלב תמונות מדהימות ביופיין של גרמי שמים וחשיבה מקורית שמעניקה לעצמים רחוקים אלו גוון אנושי מיוחד במינו. ההסתכלות בשמים הופכת באדם ב חל ל להסתכלות פנימית בעצמנו ובתרבות הישראלית.

הראייה המיוחדת של בורשטיין מעלה על הדעת עתיד שבו יצאו אנשים למשימות חלל הרחק מכדור הארץ, אבל יישאו איתם את התרבות ששיגרה אותם. קריאה בספר מאפשרת לנו לדמות את המחשבות שתחלופנה בראשיהם של אנשי חלל אלה כשיראו את המראות שהטלסקופים שלנו קלטו ותיעדו. במילים אחרות, שלא כמו סוכנות החלל נאס"א, בורשטיין מאייש את החלל בלי להשקיע מיליוני דולרים. הוא עושה זאת בכוח הדמיון של אדם יחיד.

הצפייה בחלל והחשיבה עליו במונחי התרבות האנושית מעניקות תחושת בית ביקום הזר המקיף אותנו. בורשטיין מרחיב את האופק, יוצא מגבולות ישראל אל מרחבי היקום שנפרשו מאז המפץ הגדול על פני ביליוני שנות אור. להפתעתנו, אנו מוצאים בתוך המרחב העצום הזה את עצמנו. היקום הופך מזר ונוכרי למוכר וידידותי. הוא הופך לבית החדש שלנו, שבו מראות חדשים, עוצרי נשימה, של דברים שלא ידענו על קיומם.

השילוב בין תמונות יפהפיות ופירוש אנושי למשמעותן הופך את אדם ב חל ל לחוויה מרתקת. ספר זה הוא יהלום נדיר ויקר ערך בנושא החלל.

אבי לייב פרופסור למדע על שם פרנק ב' ביירד מנהל המכון לתאוריה ומחשוב מנהל המרכז לחורים שחורים ראש הוועדה ליוזמת החלל Breakthrough Starshot אוניברסיטת הרווארד, קיימברידג׳, מסצ׳וסטס

המשך קריאה

סקירות

  • רלה
    רלה
    השילוב בין תמונות יפהפיות ופירוש אנושי למשמעותן הופך את אדם ב חל ל לחוויה מרתקת. ספר זה הוא יהלום נדיר ויקר ערך בנושא החלל.