הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
2 ממוצע
1
1
2
1
3
1
4
0
5
0
2
אבי ואמי

אבי ואמי


דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
2 ממוצע
1
1
2
1
3
1
4
0
5
0
2
39.00 
39.00 

תקציר

אבי ואמי, הרומן החדש של אהרן אפלפלד, חתן פרס ישראל לספרות ואחד הסופרים הנחשבים והמוערכים ביותר בעולם, לוקח אותנו אל המחוז הקסום של ילדותו - אל הנהר פרוט ואל הרי הקרפטים, שם הוא נופש עם הוריו על סף פריצתה של מלחמת העולם השנייה, חודש תמים שייחרת בלבו לעד.
ההורים הם אנשים משכילים, רגישים, אך שונים באופיים. האב קנאי לחשיבה הרציונאלית, האם כולה אינטואיציה ורגש רליגיוזי. האב סולד מן היהדות, האם, לעומתו, מתרפקת על המראות והנגינות שנגלו לה בבית אביה.
אבי ואמי, רומן רב־רבדים, כתוב במסורת הרומנים האירופיים הגדולים. הוא מחובר אל זמנו ומקומו, אך יחד עם זאת שואף אל מעבר לזמן ולמקום. זהו רומן של תקופה ובה בעת רומן של אמן, העוקב - דרך עיניו של ילד מתבונן, דק הבחנה - בפלאי הטבע וביחסים שבין בני אדם על שלל גילוייהם. לא נעלמים מעיניו המעוות, המנוון והמרושע, אך הוא מגלה שהאהבה עזה מן הסלידה, והחמלה גוברת על הציניות - כל זאת רגע לפני שהמבול הגדול עומד להציף את העולם היהודי.
אבי ואמי הוא רומן אישי מאוד, גדוש מראות מילדותו של הסופר, וגם חושף באורח מזהיר את מצוקותיו ונבוכותיו של היהודי המודרני במאה השנים האחרונות - כל זאת בחוכמת המספר המופלאה של אפלפלד ובסגנונו שזכה לתהילה: צלול, חרישי, מהפנט וממכר. - יגאל שוורץ -
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-552-535-9
 • גודל (עמ'): 269
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/01/2013
 • שם המחבר: אהרן אפלפלד

סקירות הגולשים

 • לאה
  לאה
  כל ספר של אהרון אפלפלד ראוי לקריאה. הכתיבה שלו משובחת , גם אם הספר אינו היצירה המצטיינת שלו. התיאורים כל כך ריאליסטים עד שאפשר להריח את מי הנהר והירקות בגינה . שלא לדבר על אותם השתיינים שמסתובבים בין הנופשים . והעיקר - חייהם של היהודים טרום המלחמה כשהפחדים והחששות צפים ועולים ומוסטים הצידה ומציצים מאחורי כל רהיט וכל גדר .
  ממליצה. חובה לקרוא.
 • אוריאל
  אוריאל
  אפלפלד לטעמי הוא אחד מגדולי הסופרים שהיו כאן. דווקא הספר הספציפי הזה אינו אחד החזקים שלו, אבל אצל אפלפלד גם ספר בינוני יותר ראוי לקריאה.
  בספר כרגיל אצלו - נוף ילדותו המשתקף בזכרונותיו. קראו את "סיפור חיים" או "הכתונת והפסים" שלו אם אתם מעוניינים בספרים מעולים.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו