הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
1
אביב באיליריה

אביב באיליריה


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
3
ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
0
1
44 
גודל (עמ'): 214
מו"ל: ידיעות ספרים

בדרכה היא פוגשת את ניקולס האמפריז, בחור אנגלי צעיר בשנות העשרים לחייו שנאלץ לוותר על חלומו להיות צייר ופנה ללימודי אדריכלות במצוות אביו הגנרל. ככל שמתפתחת ומתהדקת ידידותם, בין היתר סביב אהבתם המשותפת לציור, ניקולס, הצעיר העוקצני והמדוכדך, צומח ומשתכלל באמנותו, ואילו גרייס משתחררת רגשית. הם עוברים מסע משנה חיים. תובנותיהם ורגשותיהם מתחדדים אף יותר בעקבות מפגשם עם "הפרופסור", פילוסוף אוסטרי נבון ומעמיק ראות, שעוזר לשניהם להבין את מעמקי נפשם ולהתמודד עם תשוקותיהם, עם חרדותיהם, עם בני משפחתם ועם הקשר החדש והמסעיר שמתפתח ביניהם.

אביב באיליריה פורסם לראשונה בשנת 1935 וזכה מייד להצלחה מסחררת. הסופרת אן ברידג', ששמה האמיתי היה מרי אן אומאלי, היתה אשת דיפלומט בריטי והצטיינה בכתיבת ספרים שעלילתם מתרחשת במקומות נידחים ובלתי מוכרים לקוראים הבריטיים בני זמנה, ועולה מהם ביקורת חברתית נוקבת ומתוחכמת. תיאורי הנוף, אוצרות האמנות, הפרחים והתרבות המקומית המוצגים באביב באיליריה מרהיבים ביותר, ומשולבים ביד אמן בסיפור האהבה העדין והמסוגנן. לא ייפלא אפוא שהמוני קוראים – המפורסמים שבהם היו הנסיך מוויילס ואהובתו הגברת סימפסון – יצאו ועודם יוצאים בעקבותיו למסע משל עצמם במחוזות הקסם האיליריים.

"הוקסמתי לחלוטין. אני מתכוונת לחזור ולקרוא אותו מדי שנה בשנה."BooksSnob
"ספר יפהפה על חברות, אהבה וחופש, שעלילתו ממוקמת בחלק אידילי של העולם." IPreferReading

המשך קריאה

סקירות

  • yaelhar
    yaelhar
    ליידי גרייס קילמייקל בת ארבעים ושתיים. באותה תקופה – הספר יצא לאור ב-1935 - זה גיל של מטרוניתה כבודה, אשת איש מיושבת בדעתה שכל מעייניה לטפל היטב בבני משפחתה, לחנכם וללמדם מוסר. ליידי קילמייקל היא גם ציירת מוכשרת. אמנם בשם בדוי כדי לא להביך את בעלה הנכבד, אמנם מותר לה לצייר רק אחרי שסיימה הכל מהצלחת, כלומר, את המטלות החשובות, ובכל זאת היא ציירת מצליחה למדי. היא מתנחמת בילדיה הבוגרים ובמיוחד בבתה בת ה-19 שהיא משוש חייה. לדאבון ליבה הבת הזו מתמרדת ואינה מאפשרת לה להיות האם האידיאלית שהיא חושבת שהיא צריכה להיות.

    הספר חביב. הרבה תיאורי נוף וצמחייה – עליהם דילגתי בלי בושה כי יותר מדי נוף עושה לי פריחה. ערכו העיקרי של הספר בעיני הוא בשרטוט אורח החיים של המעמד הזה באנגליה, זמן לא רב אחרי המלחמה הגדולה וכמה שנים לפני מלחמה שתחסל אותו ואת אורחות חייו ולא תותיר אפילו דגמים בודדים להקים להם שמורה, כיאה לזנים נכחדים.
    https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=105184